UNESCO vrt

S tem projektom želimo otroke navdušiti za sobivanje z naravo, spremljanje rasti in razvoja rastlin, hkrati pa želimo mlade generacije ozaveščati o pomenu samooskrbe, saj hrana spet postaja pomembna, celo draga dobrina, povpraševanje po kakovostnih, ekoloških izdelkih pa narašča.

Z Eko vrtom smo začeli 20. 03. 2013 in od takrat ga nadgrajujemo. Vsako leto presajamo stara zelišča in usajamo nova zelišča iz semen, tako kot zelenjavo. To leto smo pridobili velike lesene zabojnike, katere bomo napolnili z našimi sadikami. Sadike smo posadili v šolski vrt, nekaj smo jih nesli domov za domačo uporabo, druge pa podarili ker so starši in krajani dali prostovoljni prispevek za šolski sklad.
Ko zacveti v našem vrtu pobrali bomo pridelke in jih spet naslednje šolsko leto uporabljali za izdelke (macerate, čajčke, mila, kreme, balzame, začimbe za piškote,…)